رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سیاست گذاری در استانداری باید با تکیه بر اصول علمی و داده های کمّی باشد


24 آبان, 1394 - 13:16 -- روابط عمومی 3
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری؛

سیاست گذاری در استانداری باید با تکیه بر اصول علمی و داده های کمّی باشد

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تاکید کرد؛ سیاست گذاری و تدوین برنامه های راهبردی در استانداری باید با تکیه بر اصول علمی و داده های کمّی باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عباس علی درافشانی در جلسه تودیع و معارفه  سیاوش طاهرخانی بعنوان سرپرست اداره کل امور اداری و مالی استانداری که صبح امروز در سالن جلسات معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری برگزار شد بیان داشت: وظایف و ماموریت های حوزه اداری  و مالی در هر دستگاهی بسیار گسترده و تاثیر گذار است با توجه به نقش و جایگاه  کلیدی استانداری در سیاستگذاری، برنامه ریزی و هدایت راهبردی استان نقش و اهمیت واحد اداری و مالی  در این سازمان  بیش از پیش خود را نشان می دهد.
وی افزود: واحد اداری و مالی قلب تپنده استانداری است که می تواند با تامین نیروی انسانی،منابع مالی و تجهیزات فنی و فیزیکی در بدنه استانداری،فرمانداری ها و بخشداری ها تحرک،نشاط و پویایی را ایجاد کند.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اظهار کرد: در حوزه امور اداری و مالی باید حرف علمی ، منطقی و متکی بر داده ها و آمارهای دقیق و قابل دفاع داشت و بر اساس مسئولیت و برنامه های کاری و راهبردی در خواست اعتبارات داشت
وی با بیان اینکه" سیاستگذاری و برنامه ریزی در استانداری باید براساس عدد و رقم صورت بگیرد" اظهار کرد: اطلاعات و آمار همه دستگاه ها ی اجرایی در بخش تجهیزات ،امکانات و نیروی انسانی باید احصا و در قالب یک بانک اطلاعات جامع و کامل تهیه شود تا در مواقع ضروری بویژه در فصل اننتخابات  با شناخت وضعیت دستگاه ها  بتوان اقدام کرد.
درافشانی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی جهت برگزاری دوره ها ی آموزشی ضمن خدمت در ادامه گفت: ساختار استانداری ها در وزارت کشور در حال بازنگری است  و ساختار فرمانداری ها نیز به تبع آن به روز خواهد شد و انتظار این است که استانداری در حوزه تحول اداری حرف اول را بزند.
وی در ادامه بر رعایت نظم و انظباط اداری،رعایت اصل صرفه جویی و توسعه دولت الکترونیک  در استانداریب و فرمانداری ها و بخشداری ها تاکید کرد.